Ryze nasl counterlarm, Ryze counterlar, Ryze counterleri, Ryze counterlamak, Ryze counter, -Sihirdar Rehberi -

Ryze - Asi Büyücü

Şampiyonun Özellikleri

HP:414.00
MP:250.00
Armor:15.00
Magic Resist:30.00
Attack Range:550.00
HP Regen:4.35

Yetenekler

Büyü Ustalığı
Ryze bir büyü yaptığında, tüm diğer büyülerin bekleme süresi 1 saniye azalır.
Aşırı Yük
-
Ryze bir rakibe saf enerji yükü göndererek ağır hasar ve kendi azami Mana değerine bağlı olarak ek hasar verir. Ryze, aynı zamanda pasif olarak bekleme süresinde azalma kazanır.
Rün Hapsi
-
Ryze hedef rakip birimi rünlerden oluşan bir kapana hapsederek hasar verir ve hareket etmesini önler. Ryze, ayrıca azami Mana değerine bağlı olarak ek hasar kazanır.
Büyü Akışı
-
Ryze'nin fırlattığı, saf büyü gücünden oluşan küre ilk hedefe çarpıp hasar verdikten sonra, sekerek en fazla 5 rakibi daha vurur. Buna ek olarak, Ryze'ın azami Mana değerine bağlı olarak ilave hasar verir. Vurulan hedeflerin Büyü Direnci değerleri azalır.
Can Havli
-
Ryze muazzam bir büyü gücü toplayarak Can Emme gücü kazanır ve tüm büyüleri alan etkili hasar verir.

Hikaye

Runeterra´da büyü ya da son zamanlarda ortaya çıkan tekmaturji alanlarında çalışmaya heveslenen çok kişi var. Çoğu bu bilgileri, kolejlerde ya da akademilerde planlı programlı ediniyor. Ama geleneksel derslikler; Runeterra´nın sihriyle arasında ona öğretmenlik yapmaya çalışanlarınkinden çok daha saf, temel bir bağ hisseden Ryze´a hiçbir zaman uymadı. Delikanlılığında, onu zaten çağırmakta olan sesi keşfetmek için kendi başına yollara düştü. Dünyayı gezip kuvvetli keşişlerin, şamanların, cadıların... Valoran şehir devletlerinde öğretilenlerden ötesini bilen herkesin bilgeliğinden faydalanmaya çalıştı. Bu bilgi kaynaklarından tüm öğrenebileceğini öğrendiğinde, dünyanın kayıp, unutulmuş ve yasaklı bilgilerinin peşine düştü. Başkalarının girmeye korktuğu mistik dünyaların derinliklerini araştırdı.

Ryze´ın yorulmak bilmeden yaptığı büyü bilgisi araştırmaları, onu diken büyücülüğü diye bilinen eski mi eski bir sihir yöntemine götürdü. Bu sanat Ryze´ın vücuduna dövme olarak büyüler yaparak varlığını çok miktarda sihirli güçle kalıcı olarak birleştirmesini gerektiriyor ve sonunda Runeterra´nın mistik enerjileriyle bağ kurma isteğini tatmin ediyordu. Seyahatleri aynı zamanda, şu an sırtında taşıdığı devasa, yok edilemez parşömeni keşfetmesini sağladı. İçine yazılı büyünün amacı, yalnızca Ryze tarafından bilinen bir sır. Ryze parşömenin bir melanet olduğunu, dünyayı onun kötülüğünden koruduğunu iddia ediyor. Bu pek çok kişinin merakını kabarttı; ama kimse ne parşömenin Ryze´dan nasıl ayrılacağından, ne de asi büyücüyü yenerek bunu yapmanın mümkün olup olmadığından emin değil. O zamandan bu yana Ryze, Lig´de savaşan büyülü yaratıkları ve iradesiyle dünyayı şekillendirenleri inceleyip Runeterra´nın mistik yüzünde çıktığı keşfi tamamlamak için League of Legends´a (Efsaneler Ligi) katıldı.

?Ryze artık büyücü değil, kendisi de büyülü bir yaratığa dönüştü.?
--Yüksek Konsey Üyesi Heywan Relivash

Ryze 'a karşı iyi olanlar

Ryze 'a karşı Kötü olanlar!