Renekton nasl counterlarm, Renekton counterlar, Renekton counterleri, Renekton counterlamak, Renekton counter, -Sihirdar Rehberi -

Renekton - Kumların Kasabı

Counterlayan Eşyalar ve Büyüler

Zincir Yelek
+40 Zırh


Bitkinlik
Hedef şampiyonu 2,5 saniyeliğine bitkin düşürerek, bu süre boyunca Hareket Hızını ve verilen hasarı %30, Saldırı Hızını da %50 azaltır.

Counter Mekanikleri

Can veren eşyalar

Yeteneklerinden Kaç

Hard CC

Geri Fırlat

Kite ve poke

Başlangıçta dikkatli oyna

Şampiyonun Özellikleri

HP:426.00
MP:100.00
Armor:19.20
Magic Resist:30.00
Attack Range:125.00
HP Regen:6.70

Yetenekler

Hiddet Saltanatı
Renekton yaptığı her otomatik saldırı için Öfke kazanır. Bu Öfke, yeteneklerini ilave etkilerle güçlendirebilir. Ayrıca Renekton'un canı azsa fazladan Öfke kazanır.
Ezik Katili
-
Renekton bıçağını savurarak çevresindeki bütün birimlere ortalama hasar verir ve verdiği hasarın küçük bir miktarı kadar iyileşir. Öfke değeri 50'den fazlaysa, verdiği hasar ve iyileşme miktarı artar.
İnsafsız Yırtıcı
-
Renekton hedefini iki defa biçerek ortalama fiziksel hasar verir ve 0,75 saniyeliğine sersemletir. Renekton'un Öfke değeri 50'den fazlaysa, büyük miktarda fiziksel hasar verir ve 1,5 saniyeliğine sersemletir.
Kes Biç
-
Renekton yerinden fırlayarak yoluna çıkan birimlere hasar verir. Renekton güçlendiğinde ek hasar verir ve isabet alan birimlerin Zırh değerini azaltır.
Sahip
-
Renekton Zorba'ya dönüşerek ek Can kazanır ve çevresindeki rakiplere hasar verir. Bu biçimdeyken, Renekton düzenli aralıklarla Öfke kazanır.

Hikaye

Renekton uzaklarda bir dünyada, halkının yöneticisi ve koruyucusu olmak üzere yaratılmış yarı hayvan yarı insan bir ırkın üyesi olarak doğdu. Kardeşi Nasus´la birlikte Büyük Kütüphane´nin bakımından sorumluydular. Kütüphane hem kadim bilgilerin korunağı, hem de Yaşam ve Ölüm Döngüsü öğretilerinin toplandığı bir bilgi havuzuydu. Aydın Nasus çalışmaya gelen bilginlere öğretmenlik yaparken, Renekton Büyük Kütüphane´nin girişini korurdu. Nasus´un öğretilerini almak isteyenlerin gerçek niyetlerini sezebilir, kötü arzuları olanları geri çevirirdi. Fakat tekrar tekrar maruz kaldığı kötülük, zamanla zihnine bulaştı. İnsan kalplerindeki kötü niyete hiddetlendikçe hiddetlendi ve deliliğin derinlerine daldıkça, hiddetini bu kötülüğü içlerinde barındıranlardan kesip çıkararak yatıştırabildiğini keşfetti. Maalesef rahatlığı, kurbanları kadar kısa ömürlü oluyor ve ?kasabın öfkesi? diye tanınmaya başlayan hali daha da güçlenerek geri dönüyordu.

Öfkesinden bitip tükenmekte olan Renekton, onu yenebilecek olan tek varlığa düşmanlık beslemeye başladı: öz kardeşine. Nasus, Renekton´a mantıklı olması için yalvardı. Onun kurtarılamayacak hale geldiğini gören mutsuzluk içindeki Nasus, yoldan çıkmış kardeşini yiğitçe yere serdi. Savunmasız kalan Renekton, ölüp kurtulmayı hevesle bekledi. Kurtulamadı. League of Legends (Efsaneler Ligi) sihirdarları kardeşini çekip alınca hayatı bağışlandı. Bu güçlü büyünün kalıntılarına yakalanan Renekton, gerçeklikler arasında sanki çağlar boyu yuvarlandı. Sonunda çıktığında, Zaun kanalizasyonlarının derinliklerine düşmüştü. Öfkeden aklını yitiren Renekton, yeni evinde durgunlaştı. Hırstan duyuları uyuşmuştu. Ama bu, havada tesadüfen tanıdık bir koku yakalayana kadar sürdü. Bu tanıdık kokunun kendisini, hafızasından silinmekte olan teselliye götüreceğine inanarak, kardeşinin izini Savaş Enstitüsü´ne kadar takip etti.

´´Kardeşimin içi boşalmış. Öfkeyle dolu, ama boş.´´
-- Nasus, Kumların Efendisi.

Renekton 'a karşı iyi olanlar

Renekton 'a karşı Kötü olanlar!