Lee Sin nasl counterlarm, Lee Sin counterlar, Lee Sin counterleri, Lee Sin counterlamak, Lee Sin counter, -Sihirdar Rehberi -

Lee Sin - Kör Keşiş

Şampiyonun Özellikleri

HP:428.00
MP:200.00
Armor:20.00
Magic Resist:30.00
Attack Range:125.00
HP Regen:8.25

Yetenekler

Artçı Rüzgâr
Lee Sin'in bir yetenek kullandıktan sonraki 2 normal saldırısı %40 Saldırı Hızı kazandırır ve her biri için 15 Enerji geri döner.
Ses Dalgası / Titreşim Darbesi
-
Ses Dalgası: Lee Sin'in, rakiplerinin yerini tespit etmek için yolladığı ses dalgası, çarptığı ilk rakibe fiziksel hasar verir. Ses Dalgası bir rakibe çarparsa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi gerçekleştirebilir.
Titreşim Darbesi: Lee Sin, Ses Dalgası'nın çarptığı rakibin üstüne atılıp, fiziksel hasar artı rakibin eksik Can değerinin %8'ine eşdeğer hasar verir.
Koruma Güdüsü / Demir İrade
-
Koruma Güdüsü: Lee Sin hedef takım arkadaşına doğru atılarak, kendini ve onu hasardan korur. Lee Sin Koruma Güdüsü'nü kullandıktan sonraki 3 saniye boyunca Demir İrade kullanabilir.
Demir İrade: Lee Sin'in yoğun eğitimi, savaşta avantaj sağlar. Lee Sin 5 saniyeliğine Can Çalma ve Can Emme elde eder.
Fırtına / Sakatla
-
Fırtına: Lee Sin yere vurarak, büyü hasarı veren ve vurduğu her birimi görünür kılan bir şok dalgası yaratır. Fırtına bir rakibe vurursa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla büyüsünü gerçekleştirebilir.
Sakatla: Lee Sin Fırtına ile görünür hale gelen, yakındaki rakipleri sakatlayarak, 4 saniyeliğine Hareket Hızlarını azaltır. Hareket Hızı, zamanla normale döner.
Ejderhanın Gazabı
-
Lee Sin güçlü bir döner tekmeyle hedefini geri savururarak, hedefe ve çarptığı bütün rakiplere fiziksel hasar verir. Hedefin çarpıştığı hedefler de kısa süreliğine havaya savrulur. Lee Sin oyuncuları harita dışına tekmelemese de, bu tekniği Jesse Perring'den öğrenmiştir.

Hikaye

Lee Sin bir gençlik heyecanıyla bir sihirdar olmayı kafasına koymuştu. Akranlarında benzeri görülmemiş bir İradeye ve azme sahip olan delikanlı, becerileri ile o zamanki Yüksek Konsey Üyesi Reginald Ashram´ın dikkatini çekti. Sihir Akademisi´nde eğitim almaya başlayan Lee Sin, kendisine ayak uyduramayan öğrencilerle aynı hızda ders almaktan nefret etti. Daha erken mezun olma umuduyla, ders dışı zamanında da sihir sanatının inceliklerini öğrenmeye çalıştı. Çalışmalarında büyük ilerlemeler kaydetti ve diğer öğrencileri geride bıraktı. Lig´in en büyük sihirdarlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılıyordu ki... korkunç bir hata yaptı. Sabırsızlık göstererek, yeteneklerini sınamak için Veba Ormanlarından bir yaratık çağırmaya çalıştı. Önünde beliren şey ise, paramparça olmuş bir çocuktu. Cansız bir et yığını olarak yere düşen çocuğun yüzünün olması gereken şeye bakacak fırsatı ancak buldu. Lig´de yürütülen soruşturmada, çocuğun yaşadığı köyün ayinin etkisiyle tamamen yok olduğu ortaya çıktı.

Lee Sin´in yetenekleri öylesine umut vaat ediyordu ki Lig bu olayı göz ardı etmeye hazırdı; ancak genç sihirdar adayı kendini affedemiyordu bir türlü... Akademi´den ayrıldı ve bir daha büyüyle uğraşmamaya yemin ederek bağışlanmak için Shojin Manastırı´na kapandı. Yıllar sonra, işlediği suçu affetirmek adına, Noxus´un İonia´yı işgalini protesto etmek için kendini yaktı. Ateşin verdiği acıya dayanarak, haftalar boyunca yanar halde kaldı. Eylemi, Ionia´nın galip geldiği bir Lig karşılaşmasının yapılmasını sağladı; ancak Lee Sin söndürüldüğünde, gözleri tamamıyla yanmıştı. Kurtarıcı ilan edilen Lee Sin yeniden doğmuştu; harekete geçme arzusu geri gelmişti. League of Legends´a (Efsaneler Ligi) katılarak günahlarını bir keşişin sahip olduğu tek şeyle, kan ve terle bağışlatmaya karar verdi.

Bir kişi dünyayı yerle bir edebilir; ama çoğunluğun çabaları, onu yeniden inşa eder.´´
-- Lee Sin

Lee Sin 'a karşı iyi olanlar

Lee Sin 'a karşı Kötü olanlar!