Darius nasl counterlarm, Darius counterlar, Darius counterleri, Darius counterlamak, Darius counter, -Sihirdar Rehberi -

Darius - Noxus´un Eli

Şampiyonun Özellikleri

HP:426.00
MP:200.00
Armor:24.00
Magic Resist:30.00
Attack Range:125.00
HP Regen:8.25

Yetenekler

Kanama
Darius saldırı yaparken stratejik olarak nişan alır ve hedefinin kanamasına neden olur. Bu etki beş kereye kadar birikebilir.
Katliam
-
Darius baltasını geniş bir çember halinde savurur. Baltanın isabet ettiği rakipler, balta sapının isabet ettiği rakiplere göre daha fazla hasar alır.
Kemik Kıran
-
Darius'un bir sonraki saldırısı rakibin atardamarına isabet eder. Rakip kanarken, Hareket ve Saldırı Hızları da azalır. Kemik Kıran'ın bekleme süresi, hedef ne kadar kanıyorsa o kadar azalır.
Tut Çek
-
Darius baltasını bileyerek, hedefin Zırh değerinin belli bir yüzdesini yok sayacak şekilde fiziksel hasara yol açar. Etkinleştirildiğinde, Darius baltasının çengeliyle rakipleri süpürür ve kendisine doğru çeker.
Noxus Giyotini
-
Darius bir rakip şampiyona doğru zıplar ve gerçek hasar veren ölümcül bir darbe indirir. Bu hasar hedefte birikmiş Kanama'ya göre artar. Noxus Giyotini öldüren darbe verirse, bekleme süresi kısa bir süreliğine sıfırlanır.

Hikaye

Noxus ordusunun, savaşta bilenmiş en korkulu savaşçısı olan Darius´tan daha yüce bir sembolü yoktur. Genç yaşta yetim kalan Darius, kendisini ve küçük kardeşini yaşatmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Orduya katıldığında kıdemli bir askerin gücünü ve disiplinini çoktan kazanmıştı. Darius´un azmi ilk defa Demacia´ya karşı yapılan, Noxus güçlerinin bitkin ve sayıca az olarak kaldığı çetrefilli bir savaşta sınandı. Darius´un yüzbaşısı askerlerine geri çekilmelerini emretti ama Darius böyle bir korkaklığı kabul etmeyi reddetti. Ordu düzenini bozan Darius, uzun adımlarla yüzbaşıya doğru ilerledi ve devasa baltasıyla kafasını gövdesinden ayırdı. Hem korkan hem de ondan ilham alan askerler Darius´la beraber savaşa girdiler ve akıl almaz bir güç ve coşkuyla çarpıştılar. Uzun ve zorlu bir savaşın sonunda galip geldiler.

Bu zaferden hız alan Darius, artık kendisine ölümüne sadık olan askerlerinin başında Demacia´ya karşı yıkıcı bir sefere çıktı. Savaş alanında gücünü kanıtladıktan sonra, gözlerini memleketine dikti. Aç gözlü ve ilgisiz soyluların ulusun gücünü emdiği, zayıf bir Noxus´la karşılaştı. Ülkesine şanını yeniden kazandırmak isteyen Darius, Noxus´un yönetimini yeniden şekillendirmeyi kendine görev bildi. Zayıf, kukla yöneticileri birer birer tespit etti ve onları makamlarından kanlı bir şekilde aldı. Pek çok kişi, Darius´un bu temizliği iktidara gelmek için yaptığını sandı; ama onun taht planı başkaydı. Darius, Jericho Swain´in yükselişini büyük bir ilgiyle izliyordu. Swain´de Noxus´u zafere taşıyacak zekâya ve kararlılığa sahip bir lider gördü. Usta strateji uzmanıyla güçlerini birleştiren Darius, ulusu gerçek Noxus gücü hayalinin arkasında birleştirmek için çalışıyor.

´´Birleşmiş bir Noxus, dünyayı kontrol edebilir ve bunu hak eder.´´
-- Darius

Darius 'a karşı iyi olanlar

Darius 'a karşı Kötü olanlar!